Curren 8363 Original Watch for Men –Silver Black
- Brand: CURREN
2,450.00৳ 2,850.00৳ (-14%)
In stock
-
কেন আমাদের থেকে ক্রয় করবেন?
১ বছরের অফিসিয়াল ওয়ারেন্টি
১০০% অরিজিনাল ও জেনুইন প্রোডাক্ট
ফ্রি ব্যাগ, বক্স ও ব্যাটারি
২–৩ দিনের মধ্যে দ্রুত ডেলিভারি
সারা বাংলাদেশে ক্যাশ অন ডেলিভারি সুবিধা
SKU:
cu8363-Silver Black
Categories: All Watches, Chronograph Watches, Curren Watch Ads, Men’s Watches, Stainless Steel Watches
Tags: 8363 watch price in bd, curreb best watch in bangladesh, curren, curren 8363, curren 8363 watch price, curren 8363 watch price in bangladesh, curren analog watch, curren black watch, curren mens watch, curren watch
Brand: CURREN
CURREN 8363
Brand Name: Curren
Band Length: 23cm
Style: Fashion & Casual
Clasp Type: Bracelet Clasp
Movement: Quartz
Water Resistance Depth: 3Bar
Case Material: Alloy
Case Thickness: 14mm
Band Material Type: Stainless steel
Band Width: 24mm
Feature: Luminous
Feature: Chronograph
Feature: Complete Calendar
Feature: Water Resistant
Dial Diameter: 47mm
Additional information
| Model | 8363 |
|---|---|
| Movement | Quartz movement (battery powered) |
| Display Type | Analog |
| Dial Design | Chronograph style sub-dials |
| Strap Type | Stainless steel / Leather strap (depending on variant) |
| Case Material | Alloy case |
| Water Resistance | 3ATM (splash & daily water resistant) |
| Case Diameter | Approximately 47mm |
| Case Thickness | Around 14mm |
| Band Width | About 24mm |
| Gender | Men |
Be the first to review “Curren 8363 Original Watch for Men –Silver Black” Cancel reply























Reviews
There are no reviews yet.