Curren 8402 Original Watch for Men – Rose Gold Black
- Brand: CURREN
1,950.00৳ 2,650.00৳ (-26%)
In stock
-
কেন আমাদের থেকে ক্রয় করবেন?
১ বছরের অফিসিয়াল ওয়ারেন্টি
১০০% অরিজিনাল ও জেনুইন প্রোডাক্ট
ফ্রি ব্যাগ, বক্স ও ব্যাটারি
২–৩ দিনের মধ্যে দ্রুত ডেলিভারি
সারা বাংলাদেশে ক্যাশ অন ডেলিভারি সুবিধা
SKU:
cu8402
Categories: All Watches, Chronograph Watches, Curren Watch Ads, Men’s Watches, Stainless Steel Watches
Tags: curren, Curren 8402, curren 8402 chronograph watch, Curren 8402 price in Bangladesh, Curren 8402 watch, curren analog watch, curren mens watch, curren watch, orginal curren 8402, original Curren 8402 BD
Brand: CURREN
CURREN 8402
Brand Name: Curren
Band Length: 23cm
Style: Fashion & Casual
Clasp Type: Bracelet Clasp
Movement: Quartz
Water Resistance Depth: 3Bar
Case Material: Alloy
Case Thickness: 14mm
Band Material Type: Stainless steel
Band Width: 24mm
Feature: Luminous
Feature: Chronograph
Feature: Complete Calendar
Feature: Water Resistant
Dial Diameter: 47mm
Additional information
| Model | 8402 |
|---|---|
| Movement | Quartz movement (battery powered) |
| Display Type | Analog |
| Dial Design | Chronograph style sub-dials |
| Strap Type | Stainless steel / Leather strap (depending on variant) |
| Case Material | Alloy case |
| Water Resistance | 3ATM (splash & daily water resistant) |
| Case Diameter | Approximately 47mm |
| Case Thickness | Around 14mm |
| Band Width | About 24mm |
| Gender | Men |
Be the first to review “Curren 8402 Original Watch for Men – Rose Gold Black” Cancel reply























Reviews
There are no reviews yet.