Naviforce 8031 Watch For Men – Black
- Brand: NAVIFORCE
1,950.00৳ 2,550.00৳ (-24%)
In stock
-
কেন আমাদের থেকে ক্রয় করবেন?
১ বছরের অফিসিয়াল ওয়ারেন্টি
১০০% অরিজিনাল ও জেনুইন প্রোডাক্ট
ফ্রি ব্যাগ, বক্স ও ব্যাটারি
২–৩ দিনের মধ্যে দ্রুত ডেলিভারি
সারা বাংলাদেশে ক্যাশ অন ডেলিভারি সুবিধা
SKU:
nf8031-black
Categories: All Watches, Men’s Watches, Silicone Strap Watches, Sports Watch
Tags: naviforce 8031, naviforce 8031 watch, naviforce 8031 watch price in bangladesh, naviforce silicon strap watch, naviforce sports watch, naviforce watch, nf8031
Brand: NAVIFORCE
Brand NameNAVIFORCE
Model NumberNF8031
Band Material TypeFumed Silica
Dial DisplayPointer
Battery Life2 years
Case MaterialZinc Alloy Case
Band MaterialFumed Silica
Weight73g
Dial Size45mm
Dial Diameter45mm
Band Width24mm
Band Length26cm
Clasp TypeBuckle
Case Thickness10.5mm
Warranty01 year
Water Resistant3ATM
TypeCHARM, Fashion, Luxury, Sport, Business
FeaturesAuto Date, Complete Calendar, Day/Date, Waterproof
Additional information
| Brand | Naviforce |
|---|---|
| Model | 8031 |
| Case Material: | Alloy |
| Case Diameter | 44mm |
| Case Thickness | 13mm |
| Band Material : | Silicon Strap |
| Band Width | 26mm |
| Band Length: | 255mm (Case Included) |
| Weight : | 72g |
| Feature : | Date display, Shockproof, |
Be the first to review “Naviforce 8031 Watch For Men – Black” Cancel reply






















Reviews
There are no reviews yet.