Naviforce 9095 Watch For Men – Coffee
- Brand: NAVIFORCE
2,050.00৳ 2,750.00৳ (-25%)
In stock
-
কেন আমাদের থেকে ক্রয় করবেন?
১ বছরের অফিসিয়াল ওয়ারেন্টি
১০০% অরিজিনাল ও জেনুইন প্রোডাক্ট
ফ্রি ব্যাগ, বক্স ও ব্যাটারি
২–৩ দিনের মধ্যে দ্রুত ডেলিভারি
সারা বাংলাদেশে ক্যাশ অন ডেলিভারি সুবিধা
SKU:
nf9095-Coffee
Categories: All Watches, Dual Time Watches, Flash Sale, Leather Strap Watches, Men’s Watches
Tags: naviforce 9095, naviforce 9095 watch price in bangladesh, naviforce watch, naviforce watch price in bangladesh, nf 9095
Brand: NAVIFORCE
Brand Name: NAVIFORCE
Model Number: NF9095
Movement Info
Movement: Japan Seiko Movement
Movement Type: LCD & Quartz
Water Resistance: 3 ATM
Material Info
Case: Zinc Alloy
Bracelet/Strap: Genuine Leather
Case Back: Stainless Steel
Glass: Hardened Mineral Glass
Buckle&Pin: Stainless Steel
Watch Case Info
Diameter: 45mm
Case Thichkness: 15mm
Bracelet/Strap Info
Strap Wldth at Buckle: 24mm
Total Length: 250mm
Weight: 95g
Additional information
| Weight | .95 kg |
|---|---|
| Brand | Naviforce |
| Model | 9095 |
| Feature: | Water Resistant,Complete Calendar |
| Case Material: | Leather Strap |
| Style: | Men watch, Fahsion casual watch, Sport watch, Relogiosmamasculinos |
| Dial Window Material Type: | Hardlex |
| Product Weight | 95gm |
| Case Thickness | 15mm |
| Dial Diameter | 43mm |
Be the first to review “Naviforce 9095 Watch For Men – Coffee” Cancel reply























Reviews
There are no reviews yet.