View wishlist“POEDAGAR 866 Luxury Square Chronograph Men’s Watch Silver Gold And White” has been added to your wishlist
POEDAGAR 866 Luxury Square Chronograph Men’s Watch Silver Gold And White
- Brand: Poedagar
1,950.00৳ 3,250.00৳ (-40%)
In stock
-
কেন আমাদের থেকে ক্রয় করবেন?
১ বছরের অফিসিয়াল ওয়ারেন্টি
১০০% অরিজিনাল ও জেনুইন প্রোডাক্ট
ফ্রি ব্যাগ, বক্স ও ব্যাটারি
২–৩ দিনের মধ্যে দ্রুত ডেলিভারি
সারা বাংলাদেশে ক্যাশ অন ডেলিভারি সুবিধা
SKU:
PO-866-SilverGoldWhite
Categories: All Watches, Chronograph Watches, Men’s Watches, Stainless Steel Watches
Tags: Affordable High-End Wristwear, Affordable Luxury, Anniversary Luxury Gift, Authentic Poedagar Quality., Bold and Masculine Look, Classic Wristwear, Durable Silver and Gold Link Bracelet, Elegant White Sunburst Dial, Elite Gentleman’s Watch, Executive Style, High-Contrast Bi-Color Aesthetic, High-End Craftsmanship, High-Performance Timepiece., Luxurious Two-Tone Silver and Gold Stainless Steel, Luxury Men's Watch, Masculine Style Statement, Men's Fashion 2026, Men’s Premium Silver Gold White Watch, Modern Gentleman Style, poedagar 866, Polished Luxury for the Office, Precision Analog Movement, Precision and Style, Premium Birthday Present for Men, Professional Executive Timepiece, Reliable Daily Driver, Sharp Business Wear, Signature Gentleman's Accessory, Signature Wristwear., Statement Piece for Special Occasions, Stylish Gift for Him, Timeless Royal Design, Trending Men's Watch., Tri-Tone Sophisticated Design, Waterproof Business Watch
Brand: Poedagar
Brand Name: POEDAGAR
Warranty: 2 Year
Waterproof: 30 Meters Waterproof Life
Dial Window Material Type: Hardlex
Band Material Type: Stainless steel
Movement Brand: Japan
Movement: Quartz
Case Shape: Square
Band Length: 22cm
Clasp Type: Push Button Hidden Clasp
Water Resistance Depth: 3BAR
Type: Fashion, Luxury, sport, Business, Casual style
Feature: Auto Date, Chronograph, Waterproof, Luminous, Luminous Hands
User: Men
Case Material: Stainless steel
Dial Diameter: 44mm
Band Width: 25mm
Case Thickness: 13mm
Model Number: 866
Additional information
| Brand/Model : | Poedagar/866 |
|---|---|
| Warranty: | 2 Year |
| Dial Window Material Type: | Hardlex |
| Band Material Type: | Stainless Steel |
| Movement Brand: | Japan |
| Movement: | Quartz |
| Band Length: | 22cm |
| Clasp type: | Push Button Hidden Clasp |
| Water Resistance Depth: | 3BAR |
| Type: | Fashion, Luxury, sport, Business, Casual style |
| Features: | Auto Date, Chronograph, Waterproof, Luminous, Luminous Hands |
| Dial Diameter: | 44mm |
| Band Wingth: | 25mm |
Be the first to review “POEDAGAR 866 Luxury Square Chronograph Men’s Watch Silver Gold And White” Cancel reply























Reviews
There are no reviews yet.