View wishlist“Naviforce 8023 Watch For Men-Coffee” has been added to your wishlist
Naviforce 8023 Watch For Men-Coffee
- Brand: NAVIFORCE
1,750.00৳ 2,350.00৳ (-26%)
In stock
-
কেন আমাদের থেকে ক্রয় করবেন?
১ বছরের অফিসিয়াল ওয়ারেন্টি
১০০% অরিজিনাল ও জেনুইন প্রোডাক্ট
ফ্রি ব্যাগ, বক্স ও ব্যাটারি
২–৩ দিনের মধ্যে দ্রুত ডেলিভারি
সারা বাংলাদেশে ক্যাশ অন ডেলিভারি সুবিধা
SKU:
nf8023-Coffee
Categories: All Watches, Leather Strap Watches, Men’s Watches
Tags: naviforce 8023 leather watch, naviforce 8023 watch price in bangladesh, naviforce leather watch, naviforce watch, nf8023
Brand: NAVIFORCE
Brand Name: NAVIFORCE
Model Number: NF 8023
Movement Info
Movement Type: Quartz Calendar
Water Resistance: 3 ATM
Material Info
Case: Zinc Alloy
Bracelet/Strap: PU
Glass: Hardened Mineral Glass
Watch Case Info
Diameter: 45mm
Case Thichkness: 12.5mm
Bracelet / Strap Info
Strap Wildth at Buckle: 22mm
Total Length: 260mm
Additional information
| Brand | Naviforce |
|---|---|
| Model | 8023 |
| Case Material: | Alloy |
| Case Diameter | 42mm |
| Case Thickness | 13mm |
| Band Material : | PU Leather Strap |
| Band Width | 26mm |
| Band Length: | 255mm (Case Included) |
| Weight : | 72g |
| Feature : | Date display, Shockproof, |
Be the first to review “Naviforce 8023 Watch For Men-Coffee” Cancel reply























Reviews
There are no reviews yet.