Skmei 2426 for men-Golden Black
- Brand: SKMEI
1,850.00৳ 2,950.00৳ (-37%)
In stock
কেন আমাদের থেকে ক্রয় করবেন?
🛡️ ৩ বছরের অফিসিয়াল ওয়ারেন্টি
🛡️ ১০০% অরিজিনাল ও জেনুইন প্রোডাক্ট
🛡️ ফ্রি ব্যাগ, বক্স ও ব্যাটারি
🛡️ ২–৩ দিনের মধ্যে দ্রুত ডেলিভারি
🛡️ সারা বাংলাদেশে ক্যাশ অন ডেলিভারি সুবিধা
Watch Face: Analog + Digital
Watch Movement: Quartz + Digital
Watch Style: Sport / Casual / Business
Case Diameter: 45–47mm
Case Thickness: 16–18mm
Case Material: Zinc Alloy
Closure Style: Push Button Hidden Clasp
Strap material: Stainless Steel
Strap Length: 240mm
Band Width: 20–22mm
Case Shape: Polygon / Octagonal
Weight: ~140g
Special Features:
Dual Time Display (Analog + Digital)
LED Backlight for Night Viewing
Alarm, Stopwatch & Countdown Timer
Day & Date Display
Multiple Time Zone Support
Hardened Glass Dial Window
30m Water Resistance (3 ATM) — splash resistant, not suitable for swimming or diving
Stylish Octagonal Sport Design
Warranty Duration: 12 Months
Additional information
| Brand and Model: | Skmei 2624 |
|---|---|
| Case Diameter: | 45–47mm |
| Case Thickness: | 16–18mm |
| Case Material: | Zinc Alloy |
| Closure Style: | Push Button Hidden Clasp |
| Strap material: | Stainless Steel |
| Band Width: | 20–22mm |
| Case Shape: | Polygon / Octagonal |
| Water registance depth: | 30m Water Resistance (3 ATM) — splash resistant, not suitable for swimming or diving |
| Weight: | ~140g |
| Warranty Duration: | 12 Months |



























Reviews
There are no reviews yet.